Blog

konserwacja okien

Konserwacja okien PVC – najważniejsze zasady

Okna PVC, chociaż znane są z wysokiej trwałości i odporności na zewnętrzne oddziaływania, wymagają regularnej konserwacji. Łatwo jest zadbać jedynie o stronę estetyczną (czyste szyby i ramy), należy jednak pamiętać, że to tylko jeden z etapów pielęgnacji okien. Oprócz wyglądu równie ważny jest komfort użytkowania i pełna funkcjonalność (m.in. właściwości izolacyjne). Jak często oraz w jaki sposób dbać o okna, aby były jednocześnie piękne i sprawne pomimo upływu czasu?

Czytaj dalej »
okno do łazienki

Okno w łazience – jakie powinno być?

Podczas projektowania łazienki warto uwzględnić ładne i funkcjonalne okno. Dzięki temu zyska ona na estetyce i możliwościach wentylacji. Światło dzienne, wpadające do łazienki, nie tylko będzie cieszyć wzrok, ale również pozwoli zaoszczędzić prąd. Dodajmy do tego odpowiednie umiejscowienie (dobrze komponujące się z wnętrzem) oraz zadbanie o zachowanie prywatności. Brzmi kusząco. Pozostaje tylko pytanie – jakie okno wybrać?

Czytaj dalej »
dlaczego okno paruje

Dlaczego okna parują? Co powoduje parowanie szyb?

Nowoczesne okna PVC często charakteryzują się niską przenikalnością cieplną. Jest to cecha pożądana: latem gorące powietrze w mniejszym stopniu przenika do pomieszczeń, a zimą starty ciepła są ograniczone. Niestety wysoka szczelność może utrudniać skuteczną wentylację i powodować zjawisko parowania szyb (skraplania wody na ich powierzchni). To tylko jedna z przyczyn. Jakie są pozostałe i przede wszystkim, jak zapobiegać wilgoci na oknach?

Czytaj dalej »
wymiana uszczelki w oknie plastikowym

Kiedy wymienić uszczelki w oknach plastikowych?

Uszczelki, jak sama nazwa wskazuje, służą do zapewnienia szczelności. Jeżeli są zużyte lub uszkodzone, okno traci swoje właściwości izolacyjne. Brak regularnej konserwacji sprawia, że ich żywotność znacznie się skraca. W pewnym momencie konieczna jest wymiana uszczelek w oknie. Kiedy należy to zrobić i jak się do tego zabrać?

Czytaj dalej »